Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II

Najmłodszy zakon rycerskim na świecie.

Jako Rycerze Zakonu św.Jana Pawła II funkcjonujemy w całej Polsce. Obecnie Zakon skupia blisko 1400 mężczyzn. Zależy nam na propagowaniu w jak największej liczbie parafii naszej idei męskiej wspólnoty katolików, która stara się podążać za Chrystusem na wzór św. Jana Pawła II.

Działamy jako publiczne stowarzyszenie wiernych świeckich, które stara się formować mężczyzn w duchu katolickim oraz kultywować pamięć i nauczanie św. Jana Pawła II. Jesteśmy przecież ostatnim pokoleniem, które pamięta Ojca Świętego, to nasze zobowiązanie wobec naszych dzieci, wnuków i następnych pokoleń.

Skupiamy się przy parafiach w całej Polsce. Jest to formacja dla osób, które są często bardzo zajęte, ale zależałoby im między innymi na uporządkowaniu czy usystematyzowaniu modlitwy indywidualnej, a zwłaszcza rozwoju duchowego. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Podstawą naszego działania jest między innymi wzajemna pomoc bratnia, umacnianie wspólnoty oraz odważne, męskie świadczenie o naszej przynależności do Kościoła Katolickiego. 

W naszym wspólnym duchowym wzrastaniu uczestniczą także nasi najbliżsi tj. żony i nasze dzieci jako kadeci św.Jana Pawła II. Udział w innych wspólnotach nie jest przeszkodą. Nasza formacja uzupełnia inne, a nie wyklucza.

Ojcem założycielem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest śp.ks.abp Henryk Hoser, a protektorem generalnym Zakonu z ramienia Episkopatu Polski jest ks.abp.Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

Informacje dotyczące tej wspaniałej inicjatywy:  TUTAJ i TUTAJ.

Rad byłbym, gdybyśmy wspólnie mogli tworzyć to piękne dzieło w Waszej Parafii, Ddiecezji i naszej Ojczyźnie.


Zachęcam również do posłuchania.

 Rycerze św.Jana Pawła II – Radio Doxa-Opole:

https://drive.google.com/file/d/1owr-3Rh4pZeVaa-pMrF8fofx02shHtwK/view

Wywiad z Generałem Zakonu mec.br.Krzysztofem Wąsowskim

https://youtu.be/gOrhc0j6B5w

  1. Link do strony zakonu:https://rycerzejp2.org/

VIVAT IESUS!   TOTUS TUUS!

Z wyrazami szacunku

Benon Wylegała OMJPII

RMB Królowej Apostołów

Wielki Prefekt Apostolstwa Zakonu.

Pełnomocnik Prowincjała Polski.

M: benon.wylegala@rycerzejp2.org

T: 535 618 515

Scroll to Top